Алдартнууд

1. Монгол улсын хөдөлмөрийн баатарууд

  1. Сономын Бадамсүрэн 1961 он /Ногоочин/
  2. Дашбалбарын Намсрай 1969 он /Барилгачин/
  3. Маахүүгийн Чимгээ 1985 он /Саальчин/
  4. Гүндийн Чунаг 1986 он /Ногоочин/

4. Монгол улсын аварга цолтнууд

  1. Гантогоо 1970 он /Механикжуулагч/
  2. Р.Даваахүү 1973, 1975 он /Механикжуулагч/
  3. З.Чимэдцэрэн 1973 он /Ногоочин/
  4. До. Цэрмаа 1973, 1975, 1976 он /Ногоочин/
  5. Н.Жамц 1973 он /Механикжуулагч/
  6. Н.Хишигбаяр 1975 он /Ногоочин/
  7. Ж.Төмөрбаатар 1975 он /Ногоочин/
  8. Д.Нандинцэцэг 1975 он /Саальчин/
  9. Д.Лхагва 1977 он /Малчин/
  10. М. Чимгээ 1983 он /Саальчин/
  11. Ц.Долгор 1985 он /Саальчин/
  12. Г.Даш 1989 он /Ногоочин/
  13. Д.Нацагдорж 1992 он /Саальчин/
  14. Б. Цэрэндагва 1991 он /Мэргэжилтэн/
  15. Ж. Батаа 1991 он /Малчин/
  16. Ц. Бадам 1991 он /Саалчин/
  17. “Борнуур” ХКний хамт олон 2003 он / УТний тариаланч хамт олон/
  18. Т. Хишигдорж 2007 он /Улсын тэргүүний тариаланч/
  19. Л. Энхтайван 2008 он /Улсын тэргүүний тариаланч/
  20. Н. Батбаяр 2009 он /Улсын тэргүүний тариаланч/
  21. Б. Агваансодном 2010 он /Улсын тэргүүний тариаланч/
  22. Т.Балдангомбо 2011 он /Улсын тэргүүний тариаланч
  23. Д.Очирхүү  2012 он/Улсын тэргүүний тариаланч/
  24. Б.Нямдорж 2013 он /Улсын тэргүүний тариаланч/
  25. Ц.Дамба 2014 он /Улсын тэргүүний тариаланч/
  26. М.Мөнхбат 2015 он /Улсын тэргүүний тариаланч/
  27. Н.Хишигт 2016 он /Улсын аварга тариаланч/
  28. Б.Лувсандорж 2016 он /Улсын аварга фермер/
  29. Б.Баяржаргал 2016 он /Улсын аварга фермер/

 

      2. Монгол улсын баатар

  1. Дуламдоржийн Самдан 1973 он /Пульмётчинбайлдагч/

           3. Монгол улсын гавъяат цолтнууд   

1.Очирын Палам 1971 он /Барилгачин/

2. Баяндоржийн Дамбадоо 1974 он /Барилгачин/

3. Цээмээгийн Батбаяр 1982 он /Бүжигчин/

4. Баатарын Сономжамц 1986 он /Механикжуулагч/

5. Ядамсүрэнгийн Яндаг 1991 /Эдийн засагч/

6. Мөнхбаярын Гончиг 1991 /Агрономич/

7. Ганхүүгийн Пүрэвбат 2006 он / Бурханч лам/

5. Уяачид Монгол улсын манлай уяа

1. Сэдэдийн Жамбал  1998 он

2. Жигмэд Бадамсүрэн 2012 он

Монгол улсын алдарт уяач

  1. Жигжидийн Бадамсүрэн 1998 он
  2. Надмидийн Гончигдорж 2000 он

           Төв аймгийн алдарт уяач

  1. МархааныДамдинсүрэн 1998 он
  2. Надмидын Гончигдорж 1999 он
  3. Баатарын Бумгэрэл 1999 он
  4. Хүрэлийн Галбадрах 2002 он
  5. Нанжидын Өлзийбүрэн 2010 он  

6. Мөнхтөмөрийн Сайнзаяа 2013 он   

7. Норов Баднаабазар 2014 он
8. Хүүхээ Бямбацогт   2014 он

9. Лхасүрэн Батбаяр 2014 он

10. Дондов Амарсайхан 2015 он

11. Даш Амарсанаа 2016 он

      6. Төв аймгийн сайн малчин

  1. Лувсандоржийн Энхтайван 2013 он
  2. Сүхбаатарын Нямхүү 2013 он
  3. Нанжидийн Цэдэнбал 2014 он
  4. Түвдэн Жанчив 2015 он